Bezsensu

Bezsensu
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Zielona Góra
Utworów:
1
Oglądany:
1186 razy
Założenie konta:
20 kwietnia 2012
Ostatnia aktualizacja:
4 września 2014
Bezsensu to zielonogórski zespół grający muzykę alternatywną.

Obecnie Bezsensu przygotowuje się do wydania drugiej płyty. Zespół nagrywał ją w leśnej drewnianej chacie. Na nagraniach słychać uderzania w ściany, podłogi i inne elementy domu, które robią za perkusjonalia. Grupa wraz z producentem albumu, Jackiem Szabrańskim, starała się połączyć akustyczne brzmienia z elektroniką.

Z tej sesji pochodzą m.in. "Do siebie" i "Tylko dzieci".

27 marca 2013 roku miała premierę debiutancka płyta zespołu p.t. „Co tam myślisz?”, która ukazała się nakładem wytwórni Fonografika. Album powstał w Vintage Records w Porażynie oraz w Lubrzy w studiu RecPublica.

W 2012 roku Bezsensu zagrało m.in. na festiwalu Open’er w Gdyni. W konkursie Radia Zachód Przebojem na antenę 2012 piosenka „Czy jedziesz ze mną? 2” zajęła II miejsce. Ten sam utwór w plebiscycie na Letni hit Machiny zajął I miejsce. W 2011 roku grupa została laureatem konkursu Scena Machiny. Przewodniczącym jury Machiny był Piotr Metz. Piosenka „Niezawieszenie” zajęła II miejsce w plebiscycie portalu Uwolnij muzykę na Piosenkę roku 2011. Jury Gazety Lubuskiej w plebiscycie na Najlepszy lubuski zespół nie tylko rockowy roku 2011 przyznało Bezsensu I miejsce.
Zespół grał też m.in. z T.Love, Pogodno, Muchami, Kombajnem do zbierania kur po wioskach, Tymonem Tymańskim, a jako laureaci konkursu Scena Machiny, w warszawskiej Stodole supportowali Myslovitz. Zielonogórzanie mają za sobą ponad100 koncertów – w Polsce, ale również w Niemczech, gdzie ich utwór pojawił na składance Lauter.

kalendarium

Brak wydarzeń w kalendarium